futboll
www.acmilan-lajme.darkbb.com

Join the forum, it's quick and easy

futboll
www.acmilan-lajme.darkbb.com
futboll
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Premier League 2009/10

3 posters

Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty Premier League 2009/10

Mesazh nga Albionz Sun Jan 03, 2010 1:03 pm

Postoni lajmet veq ma kryesore.

Kush poston lajme qe s'jan kryesore shum ,do te denohet.
Albionz
Albionz
Admin
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 01/01/2010

https://futbollnr1.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty 140 milionë funte për Torres?

Mesazh nga albi-g Sun Jan 03, 2010 4:28 pm

Chelsea dhe Manchester City vazhdojnë të jenë të interesuar për shërbimet e sulmuesit të Liverpoolit, Fernando Torres.
Mësohet se City tashmë ka ofruar 70 milionë funte për shërbimet e spanjollit, mirëpo oferta e tyre është refuzuar.

Sipas spekulimeve, ‘pasanikët’ duhet ta dyfishojnë shumën (140 milionë funte) e ofruar nëse dëshirojnë të bindin drejtuesit nga Anfield që të heqin dorë nga sulmuesi i tyre.

Në këtë shumë do të përfshihej edhe paga e ‘el Ninos’ prej 280.000 funte në javë.
Sido që të jetë, Torres konsiderohet i pashitshëm nga trajneri Rafael Benitez, mirëpo nëse problemet vazhdojnë te Liverpooli, atëherë gjithçka është e mundur.
albi-g
albi-g
Moderatorë
Moderatorë

Numri i postimeve : 73
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty Wenger kërkon dy sulmues

Mesazh nga albi-g Sun Jan 03, 2010 6:16 pm

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, raportohet se dëshiron të nënshkruajë me dy sulmues të ri në afatin kalimtar të janarit.
Mirror shkruan se Wenger ka bërë interesim për cakun numër një, përfshirë sulmuesin e Bordeaux, Marouane Chamakh, por i është thënë se nuk ka shans që ai të largohet në muajin janar.

Por Wenger mbetet i bindur se do të mund të nënshkruajë me marokenin në formë të transferit të lirë gjatë verës së ardhshme, pasi kontrata e tij me Bordeaux të skadojë. Chamakh po ashtu dëshiron Arsenalin, para klubeve të tjera të interesuara për të, si Everton dhe Tottenham.

Por Wenger ende është duke menduar të nënshkruajë me edhe një sulmues në afatin kalimtar të janarit, në muingesë të dy sulmuesve kryesor, Robin van Persie dhe Nicklas Bendtner, dhe me Eduardo që është jashtë forme.

Opsioni i parë për këtë afat kalimtar do të jetë sulmuesi i Wolfsburg, Edin Dzeko, por klubi gjerman kërkon 20 milionë euro dhe Milani është një pengesë tjetër për të marrë shërbimet e boshnjakut. Sulmuesi i Toulouse, Andre-Pierre Gignac, po ashtu është opsion për Wenger.
albi-g
albi-g
Moderatorë
Moderatorë

Numri i postimeve : 73
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty United jashtë FA Cup

Mesazh nga fittimm Sun Jan 03, 2010 7:04 pm

Skuadra që bën gara në League One (liga e tretë sipas renditjes) e ka turpëruar para tifozëve të vet kampionin në fuqi të Ligës Premier, Manchester United, duke e përjashtuar nga Kupa FA.

Një gol i shënuar nga Jermaine Beckford në pjesën e parë (19’), siguroi fitoren e mysafirëve, të cilët eliminuan Djajtë e Kuq nga kjo garë.

Ky ishte goli i 20-të i sezonit për Beckford, i cili padyshim se është njëri nga golat më të rëndësishëm të tij.

Për United, është kjo hera e parë pas 25 vitesh që eliminohet nga Kupa FA që në raundin e tretë.
fittimm
fittimm
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 91
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty Ferguson: Owen mund të mos luajë në Botëror

Mesazh nga fittimm Sun Jan 03, 2010 7:05 pm

Trajneri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka pranuar se Michael Owen mund të mungojë në Kampionatin Botëror të verës që vjen, si pasojë e prezencës së Wayne Rooneyt.

Më herët, trajneri i Anglisë, Fabio Capello, e ka bërë të qartë se nuk do t’i ftojë lojtarët të cilët nuk luajnë rregullisht në skuadrat e tyre, ndërsa Owen bën pjesë në këtë grup lojtarësh.

“Jam i sigurt se Michael dëshiron të jetë në Kampionatin Botëror- një lojtar me atë histori dhe aftësi të shënimit të golave

“Ai do të dëshironte që ta ribëjë atë që bëri në vitin 1998, kur pati një kampionat të shkëlqyer botëror”.

“Do të mundohemi ta dërgojmë atje në mënyrën më të mirë që mundemi, mirëpo është vështirë kur ke një skuadër të madhësisë sonë. Është vështirë ta lësh Rooneyn jashtë skuadre”, është cituar Ferguson nga The Mirror.
fittimm
fittimm
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 91
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty FA Cup: Chelsea e Arsenal vazhdojnë tutje

Mesazh nga fittimm Sun Jan 03, 2010 9:22 pm

Blutë kanë shënuar fitore me rezultat 5-0 në ndeshjen e vlefshme për FA Cup, kundër Watfordit.

Dy gola të Daniel Sturridge (5’ dhe 68’), një autogol i John Eustace (15’) dhe nga një gol i Florent Malouda (22’) dhe Frank Lampard (64’) ishin ‘të mjaftueshëm’ që Chelsea të fitojë bindshëm në takimin e zhvilluar në Stamford Bridge.

Arsenali ka arritur ta përmbysë epërsinë minimale të West Ham United për të vazhduar në raundin e katërt të Kupës FA.

Alessandro Diamanti shënoi për vendasit në fund të pjesës së parë (45’+2), mirëpo me dy golat e shpejtë të shënuar nga Aaron Ramsey (78’) dhe Eduardo (83’), Topçinjtë siguruan fitoren.
fittimm
fittimm
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 91
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty Benitez: Kupa FA e rëndësishme për Liverpoolin

Mesazh nga albi-g Sun Jan 03, 2010 10:13 pm

Duke qene se Liverpooli është eliminuar nga Liga e Kampionëve dhe ka gjasa minimale për ta fituar Ligën Premier, trajneri Rafael Benitez dëshiron ta fitojë Kupën FA.
“Gjithmonë ka qenë e rëndësishme, por kur je jashtë Ligës së Kampionëve, njerëzit mendojnë për trofe dhe Kupa Fa është shumë, shumë e rëndësishme për ne”.

“Duam të vazhdojmë tutje, duam të arrijmë sa më shumë që mundemi. Duhet të analizojmë dhe të mendojmë se çfarë të bëjmë, dhe kemi edhe një seancë stërvitore. Do të shohim si janë lojtarët, por ndoshta nuk do të ndryshojmë shumë”.

“E dimë se luajmë kundër Tottenhamit tetë ditë më vonë, prandaj do të kemi kohë. Ne mund ta eliminojmë një skuadër të fortë”, ka thënë spanjolli për Daily Mail.
albi-g
albi-g
Moderatorë
Moderatorë

Numri i postimeve : 73
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty Rosicky nënshkruan kontratë të re

Mesazh nga fittimm Mon Jan 04, 2010 11:53 pm

Çeku Tomas Rosicky është shprehur mjaft i lumtur pasi ka nënshkruar kontratë të re me Arsenalin.

“Jam shumë i kënaqur që nënshkrova kontratë të re me Arsenalin. Dy sezonet e fundit nuk kanë qenë të lehta për mua për shkak të lëndimeve, mirëpo klubi besoi tek unë dhe më ofroi kontratë të re”.

“Vërtet mendoj se mund t’i ofroj edhe shumë skuadrës, bashkëlojtarëve të mi dhe të gjithë tifozëve”.

“Tashmë ndihem sikur në shtëpi tek Arsenali, dhe mendoj se me këtë ekip mund të arrijmë gjëra të veçanta”, ka thënë Rosicky për faqen zyrtare të Topçinjve.
fittimm
fittimm
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 91
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty Vieira, 99 për qind drejt Cityt

Mesazh nga albi-g Tue Jan 05, 2010 2:41 pm

Mesfushori i Interit, Patrick Vieira, sipas të gjitha gjasave do t’i bashkëngjitet Manchester Cityt gjatë afatit kalimtar të janarit.
Francezi nuk është i kënaqur me pozitën e tij te zikaltrit, ashtu që Jose Mourinho e ka vënë në listën e transferimeve.

Një burimi afërt me Nerazzurët ka thënë për Goal.com UK se është 99 për qind e sigurt se Viera do të huazohet te ‘pasanikët’, ndërsa kompletimi i transferimit pritet të bëhet brenda kësaj jave.

33-vjeçari erdhi tek Interi me kërkesë të trajnerit Roberto Mancini, i cili tash drejton Manchester Cityn.
albi-g
albi-g
Moderatorë
Moderatorë

Numri i postimeve : 73
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty United do të bëjë ofertë për Benzeman

Mesazh nga fittimm Tue Jan 05, 2010 9:12 pm

Manchester Unitedi ka vendosur të presë deri në fund të këtij sezoni për të bërë një ofertë serioze për sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzema.

E përditshmja spanjolle Sport shkruan se Djajtë e Kuq janë shumë të interesuar për shërbimet e sulmuesit francez, për të cilin janë të gatshëm të paguajnë diçka më shumë se 22 milionë euro.

Sir Alex Ferguson provoi ta transferonte Benzeman gjatë kohës kur ai luante te Lyoni, mirëpo Florentino Perez ishte ‘më i fuqishëm’ në këtë aspekt.
fittimm
fittimm
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 91
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty Liverpooli kërkon 12 milionë për Babel

Mesazh nga fittimm Wed Jan 06, 2010 10:30 pm

Liverpooli raportohet se kërkon një shumë prej 12 milionë funtesh për të hequr dorë nga shërbimet e holandezit Ryan Babel.

Mirror shkruan se Liverpool ka hedhur poshtë ofertën e Birmingham prej 9 milionë funtesh për Babel. Klubi nga Anfield kishte pranuar këtë ofertë mbrëmë, por menjëherë kishte thënë se çmimi është shumë më i ulët nga vlera reale e lojtarit, e cila sipas Redsave është rreth 12 milionë funte.

Sulmuesi i Liverpoolit, i cili mund të luajë edhe si anësor, dëshiron të largohet nga Anfield pasi rrallë ka fituar rast që nga arritja e tij nga Ajax dy vite më parë.

Por Benitez dëshiron të rikthejë 12 milionët të cilët i pagoi për të, ndërsa edhe vetë lojtari dëshiron të gjejë një klub që ka të ardhme në Ligën e Kampionëve.
fittimm
fittimm
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 91
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Premier League 2009/10 Empty Re: Premier League 2009/10

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi