futboll
www.acmilan-lajme.darkbb.com

Serie a 2009/10

Shko poshtë

Serie a 2009/10

Mesazh nga Albionz prej Fri Jan 01, 2010 11:16 pm

Postoni lajmet,tabelen etj
avatar
Albionz
Admin
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 01/01/2010

http://futbollnr1.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Serie a 2009/10

Mesazh nga Albionz prej Fri Jan 01, 2010 11:29 pm

Beckham: Dua të shënoj kundër Manchesterit

David Beckham, i cili do të jetë lojtar i Milanit në pjesën e dytë të sezonit, thotë se do të dëshironte të shënojë kundër ish-ekipit të tij, Manchester United, në takimin e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve.
Beckham ka qenë tifoz i United që nga fëmijëria dhe ka bërë 394 paraqitje për ekipin anglez duke shënuar edhe 85 gola, para se të largohet nga Old Trafford në drejtim të Real Madridit në vitin 2003.

Ndeshja e Milanit përballë Manchester United, do të jetë edhe përballja e parë e Beckham me ish-ekipin e tij.

“Nëse shënoj nuk do të festoj. Do të doja të shënoj, por përfundimisht nuk do t’i gëzohem golit. E di se ndonjëherë ky është një rast i madh për të cilin nuk mendoni, andaj kurrë nuk mund të thoni se çfarë do të ndodhë. Por them se nuk dua të festoj”, ka thënë Beckham.avatar
Albionz
Admin
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 01/01/2010

http://futbollnr1.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Milani përgatit ofertë për Dzekon

Mesazh nga albi-g prej Fri Jan 01, 2010 11:46 pm

Milani është gati t’i ofrojë Wolfsburgut 25 milionë euro për shërbimet e sulmuesit boshnjak, Edin Dzeko.
Il Corriere Dello Sport njofton se kuqezinjtë do të dërgojnë një konsultues të transferimeve në Bosnje e Hercegovinë, për të folur me babanw dhe agjentin e Dzekos.

Kampioni gjerman kërkon 40 milionë euro për lojtarin, gjë që mund të sjellë telashe, sa i përket transferimit, duke qenë se Rossonerët nuk do të paguajnë një shifër të tillë.
avatar
albi-g
Moderatorë
Moderatorë

Numri i postimeve : 73
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cicinho:Dua te largohem nga Roma

Mesazh nga albi-g prej Sat Jan 02, 2010 12:38 am

Mbrojtësi i Romës, Cicinho, dëshiron të largohet nga Roma dhe të kthehet në Brazil, duke qenë se nuk bën pjesë në planet e trajnerit Claudi Ranieri.
“Tashmë e kam sqaruar dëshirën time (për t’u larguar) disa herë. Dikush ka thënë se planifikoj të kthehem te Sao Paolo, mirëpo klubi nuk është në gjendje të më blejë”.

“Po ashtu kam menduar ta përfundoj kontratën me Romën... Situata është në pritje dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë në janar”, ka thënë Cicinho për TV Globo.
avatar
albi-g
Moderatorë
Moderatorë

Numri i postimeve : 73
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Serie a 2009/10

Mesazh nga Albionz prej Sat Jan 02, 2010 1:16 pm

Milani kerkon Torres


Sipas një raporti në Corriere dello Sport, titanët e Italisë Milan janë duke shqyrtuar transferimin e njërit prej sulmuesve të kalibrit të lartë, atë të Liverpoolit Fernando Torres.Rossonerët dëshirojnë ti përforcojnë radhët e veta në sulm dhe transferimi i Edin Dzekos sipas kësaj gazette është 50% i përfunduar. Sidoqoftë, ka mospajtime për shumën që kërkojnë gjermanët e që është hiq më pak se 40 milion euro.Për këtë arsyje, vëmendja e rosonerëve tani është te Fernando Torres. Ylli i Liverpoolit nuk do të vinte për një çmim të ulët, por për Torres Milan mësohet të jetë i gatshëm ta bëj zemrën gurë dhe të paguaj aq sa kërkon spanjolli.Milani do të ketë konkurencë të lartë për të transferuar Torresin pasi që Chelsea dhe Manchester City janë duke e monitoruar me vëmendje situatën.


avatar
Albionz
Admin
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 01/01/2010

http://futbollnr1.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Serie a 2009/10

Mesazh nga Albionz prej Sat Jan 02, 2010 2:42 pm

Milan, idea e re është Cassano
Milani ka ndezur vëmendjen tek ylli i Sampdorias, dhe Interi dhe Milani kanë shenjëstruar Antonio Cassanon, i cili vlen 20 milion euro.

Një lëvizje tillë është e mundshme në Janar, megjithëse në Vere është më reale.
avatar
Albionz
Admin
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 01/01/2010

http://futbollnr1.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Serie a 2009/10

Mesazh nga Albionz prej Sat Jan 02, 2010 4:02 pm

Juventusi insiston per Dzekon


Pas interesit te klubeve angleze si Machester dhe Arsenal , edhe Juventusi tani eshte ne gjurmet e Edin Dzekos .

Tuttosport ne web faqen e saj thote se Juventusi i ka shanset shume te mira ta marre qendren boshnjake dhe mund te ndoshe se shpejti . Braziliani Amauri duket se do kaloje tek Wolfsburg ndersa Dzeko do zbres ne Torino .

Kriza e rezultateve tek Juventusi po ndikon qe Juve te shikoje lojtare te rinj dhe Dzeko eshte njeri prej tyre . Dzeko deshiron vetem Milanin por puna e tij do shihet , nese jo ne janar ateher ne qershor .
avatar
Albionz
Admin
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 01/01/2010

http://futbollnr1.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Genoa dëshiron Rafa Marquez

Mesazh nga albi-g prej Sat Jan 02, 2010 9:18 pm

Klubi i Serie A, Genoa, raportohet se është duke kërkuar mbrojtësin e Barcelonës, Rafa Marquez.
Gazzetta dello Sport shkruan se presidenti i Genoas, Enrico Preziosi, është i gatshëm të transferojë meksikanin gjatë këtij muaji.

Preziosi tashmë ka raporte të mira me klubin spanjoll pasi kishte transferuar Thiago Motta dhe po ashtu Diego Milito, dhe tash shpreson ta bindë Marquez për t’u zhvendosur në Itali

Genoa po ashtu është duke kërkuar të huazojë anësorin e ri të Barcelonës, Jeffren.
avatar
albi-g
Moderatorë
Moderatorë

Numri i postimeve : 73
Join date : 01/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Serie a 2009/10

Mesazh nga Albionz prej Sat Jan 02, 2010 9:53 pm

Totti: Do të luaj për Italinë nëse ftohem

Francesco Totti dëshiron të rezervojë një vend në përfaqësuesen e Italisë që do të udhëtojë në Afrikën e Jugut, duke thënë se gjithçka varet nga trajneri i Marcelo Lippi, nëse do ta ftojë simbolin romak.
“Kampionati Botëror? Do të vendos në prill, por nëse Lippi dhe të tjerët më dëshirojnë atje”.

“Kam raporte shumë të mira me trajnerin jashtë futbollit. Nuk do të harroj çfarë ka bërë ai për mua në Gjermani”.

“Ai gjithmonë më ka pritur dhe më ka besuar”, ka thënë Totti për La Repubblica.
avatar
Albionz
Admin
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 01/01/2010

http://futbollnr1.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Serie a 2009/10

Mesazh nga Albionz prej Sat Jan 02, 2010 9:54 pm

Tare: Nuk ka ofertë nga Juventusi për Ledesman

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, thotë se në drejtim të klubit romak nuk ka arritur asnjë ofertë nga Juventusi për Cristian Ledesma.
Mediat italiane shkruan se drejtori i Juventusit, Roberto Bettega, do të bënte ofertë për të marrë shërbimet e Ledesma, para se të presë që gjykata ta shpallë atë lojtar të lirë, siç bëri me ish bashkë-lojtarin e tij Goran Pandev.

“Nuk ka ofertë nga Juventusi. Mendoj se ky është një lajm i pasaktë, pasi nuk di asgjë për një gjë të tillë. Sidoqoftë nuk është veti e imja të komentoj gjëra të tilla. A mund të shitet Ledesma para se të shmanget një rast si ai i Pandev? Nuk e di...”, ka thënë Tare
avatar
Albionz
Admin
Admin

Numri i postimeve : 88
Join date : 01/01/2010

http://futbollnr1.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Serie a 2009/10

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi